PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu - bezpłatne studia licencjackie, bezpłatne studia inżynierskie, studia podyplomowe

Weekend pełen sportowych sukcesów - PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

Weekend pełen sportowych sukcesów

Miniony weekend (9-10.02) należał do sportowców z PWSZ w Zamościu oraz drużyn wspieranych przez uczelnię.

Tenis stołowy

Najpierw w sobotę (9 lutego) drużyna PWSZ Zamość wygrała 7:3 z ZKS Zielona Góra w meczu I ligi tenisa stołowego. Dzięki zwycięstwu PWSZ umocniło się na pozycji lidera I ligi tenisa stołowego.

Z kolei w niedzielę (10 lutego) pingpongiści PWSZ Zamość zapewnili kibicom emocje sportowe na europejskim poziomie. Podopieczni trenera Piotra Kostrubca pokonali 5:2 francuski Charenton i zapewnili sobie miejsce w ćwierćfinale Pucharu Europy TT Inter Cup.

-Przeważaliśmy całe spotkanie i zwycięstwo jest jak najbardziej zasłużonego. Jeśli chodzi o rywali to na wyróżnienie zasłużył Yann Bragado, który urwał nam dwa punkty i wygrał pojedynki z Pawłem Chmielem oraz Ihorem Zavadskyim. Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa i czekamy na kolejnego rywala. Losowanie powinno się odbyć pod koniec lutego.- powiedział nam szkoleniowiec PWSZ Zamość.
Z trybun pingpongistów PWSZ wspierali rektor uczelni prof. nadzw. dr hab. Andrzej Samborski, kanclerz PWSZ Jerzy Korniluk oraz prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

Piłka ręczna

Po jednym z lepszych meczów w sezonie szczypiorniści wspieranej przez uczelnię drużyny  MKS Padwa Zamość wygrali z MTS Chrzanów 33:26 (17:11). Wygrana jest tym cenniejsza, że odniesiona nad wyżej notowanym rywalem.

- Czuć było pewność w zespole praktycznie od pierwszej minuty. Gdy nie szło nam w ataku, to można było w ciemno zakładać, że nadrobimy braki dobrą obroną. I tak też było. Oczywiście nasza gra nie była równa przez pełne 60 minut, ale lepszych fragmentów mieliśmy zdecydowanie mniej – podsumował spotkanie trener Padwy Marcin Czerwonka.

Zamościanie przedłużyli tym samym serię wygranych spotkań to czterech zwycięstw.

Siatkówka

W niedzielę, 10 lutego, siatkarki PWSZ Zamość wzięły udział w rozgrywanym w Sitańcu Turnieju o Puchar Wójta Gminy Zamość. Nasze zawodniczki wywalczyły w tym turnieju drugie miejsce i srebrny medal. Turniej na pewno utkwi w pamięci naszej zawodniczce, Paulinie Kruk, która podczas zawodów przyjęła oświadczyny od swojego chłopaka.

 

dc

Galeria zdjęć

Menu- PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w ZamościuCardeaCreations - webdesign, grafika, strony www, sklepy internetowe

© 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

created by: Cardea Creations