UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu - bezpłatne studia licencjackie, bezpłatne studia inżynierskie, studia podyplomowe

Uczeń I LO zwycięzcą Konkursu Matematycznego - UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

Uczeń I LO zwycięzcą Konkursu Matematycznego

Uczeń I LO zwycięzcą Konkursu Matematycznego

Co to jest – pobudza szare komórki, uczy, bawi i zaskakuje? Matematyka! Taką zagadką na rozdaniu nagród Konkursu Matematycznego rozpoczął swoje przemówienie dr hab. Witold Mozgawa dyrektor Instytutu Matematyki i Technologii Innowacyjnych PWSZ w Zamościu. Jak co roku, konkurs organizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową i Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oddział w Zamościu cieszył się dużą popularnością – w pierwszym etapie udział wzięło ponad 700 osób. 14 kwietnia najlepsi z najlepszych mierzyli się w finale w budynku Instytutu Matematyki i Technologii Innowacyjnych.

 

Na uroczystym rozdaniu nagród wszystkich powitał i pogratulował dojścia do finału rektor uczelni prof. dr hab. Waldemar Martyn. Swoje gratulacje złożył także kierownik LSCDN o. w Zamościu Bogdan Leszczuk, który podziękował wszystkim zaangażowanym w organizację konkursu za ich pracę. Po przemówieniach finalistom zostały rozdane dyplomy, a pierwsza dziesiątka otrzymała nagrody. Najlepszym młodym matematykiem okazał się być Paweł Flis z I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu. Jak sam mówi: – Matematyka to moja pasja, bardzo to lubię! Najciekawsze dla mnie było zadanie, w którym trzeba było odpowiedzieć czy dane równanie jest tożsamością i pojawiła się jednostka urojona w argumencie funkcji sinus co jest całkowita abstrakcją, jeśli chodzi o liceum. Nauczycielka matematyki z I LO Maria Bubiłek z pewnością może być dumna ze swojego ucznia. Za pierwsze miejsce otrzymał tablet.

 

Na miejscu drugim znalazł się Maciej Momot z III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu. Za zdobyte miejsce otrzymał kalkulator graficzny. Trzecie miejsce zajął Bartosz Sawicki z I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu. W nagrodę otrzymał drukarkę z faksem, skanerem i ksero. Osoby, które uzupełniły dziesiątkę laureatów, otrzymały nagrody książkowe. Miejsca 4–10 zajęli:

Krzysztof Gorlach z Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie

Bartłomiej Karwowski z III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu

Patrycja Cieplicka z I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu

Przemysław Kruczek z I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu

Magdalena Małyszek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Biłgoraju

Monika Nicpoń z Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie

Eliza Golec z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

 

Gratulujemy wszystkim finalistom, a w szczególności zwycięzcom.

 

Ola Mazurkiewicz

Galeria zdjęć

Menu- UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w ZamościuCardeaCreations - webdesign, grafika, strony www, sklepy internetowe

© 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

created by: Cardea Creations