PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu - bezpłatne studia licencjackie, bezpłatne studia inżynierskie, bezpłatne studia podyplomowe

Sukces drużyn wspieranych przez uczelnię - PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

Sukces drużyn wspieranych przez uczelnię

Miniony weekend obfitował w rozgrywki sportowe, zakończone sukcesem zarówno dla drużyny tenisa stołowego PWSZ Zamość, jak i zamojskich szczypiornistów Padwa Zamość. Obie zamojskie drużyny I-ligowa PWSZ i II-ligowa Padwa wspierane są przez naszą uczelnię.

Tenis stołowy

W sobotę, 3 lutego drużyna PWSZ Zamość wygrała z IKS Start Zduńska Wola 7:3. Mecz rozpoczął się trzema zwycięstwami zamojskich tenisistów i minimalną porażką Łukasza Gołdy 2:3 z Marcinem Sankowskim. Gry podwójne zakończyły się remisem. W rundzie II, drużyna PWSZ Zamość oddała tylko jeden mecz za sprawą przegranej Pawła Kozieła 1:3 z Tomaszem Wiśniewskim. Pomimo dość wysokiego wyniku, sobotnie spotkanie było bardzo wyrównane.

Sukcesem zakończyły się także niedzielne rozgrywki turnieju „Open”, w których I miejsce na podium zajął Igor Zavadskyi, zawodnik drużyny PWSZ Zamość. Turniej w którym udział wzięło 96. zawodników i zawodniczek zorganizowany został z okazji 50-lecia Lubelskiej Ligi Tenisa Stołowego Amatorów.
Pozostałe miejsca naszych zawodników:
9-16: Piotr Kostrubiec
Sandra Niedźwiecka i Dominik Dadia zakończyli grę na rozgrywkach grupowych.

Piłka ręczna

Sobotnie zwycięstwo Padwy Zamość zapewniło drużynie awans do grupy mistrzowskiej II ligi, stawiając drużynę na 2. miejscu w tabeli. Mecz rozegrany 3 lutego z AZS Politechnika Św. Kielce zakończył się wynikiem 24:19. Pierwsza połowa meczu nie zapowiadała sukcesu, zamościanie zdobyli w niej jedynie 7 punktów. Przełomowy moment nastąpił w 52 minucie. Celny rzut zawodnika Padwy Zamość Tomasza Sałacha wyrównał stan rywalizacji 18:18. Od tego momentu posypały się kolejne punkty dla zamojskich szczypiornistów.

To nie koniec sportowych emocji, przed zamojską drużyną szczypiornistów kolejny mecz, który rozegrany zostanie już za dwa tygodnie, 17 lub 18 lutego w Zamościu.

 

mgn, pk

Galeria zdjęć

Menu- PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w ZamościuCardeaCreations - webdesign, grafika, strony www, sklepy internetowe

© 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

created by: Cardea Creations