PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu - bezpłatne studia licencjackie, bezpłatne studia inżynierskie, bezpłatne studia podyplomowe

Tydzień Edukacji Globalnej - PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

Tydzień Edukacji Globalnej

W dniu 23 listopada, w ramach obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej, Koło Naukowe Politologów Instytutu Nauk Społecznych PWSZ im. Szymona Szymonowica w Zamościu zorganizowało spotkanie na temat edukacji globalnej, pomocy rozwojowej i Milenijnych Celów Rozwoju. Tegoroczna – 14 edycja Tygodnia Edukacji Globalnej – organizowanego przez Centrum Północ Południe przy Radzie Europy, odbywa się w Polsce w dniach 19-25 listopada 2012 r.

 

Hasło TEG w 2012 roku to “NA RZECZ WSPÓLNEGO ŚWIATA”. W trakcie spotkania odbyła się projekcja filmu „Szkoła z blachy” (Fundacja Partners Polska 2010), pokazującego warunki życia i nauki w slumsie. W założeniu film ma stać się inspiracją do podjęcia działań na rzecz upowszechnienia prawa do edukacji w krajach Południa. W zasadniczej części spotkania członkowie i członkinie Koła przedstawili wyniki swoich dociekań naukowych związanych z problematyką edukacji globalnej.

 

Angelika Dąbrowska opowiedziała o odpowiedzialnej konsumpcji w przemyśle odzieżowym. Izabela Adamczuk starała się przybliżyć uczestnikom spotkania czym zajmuje się edukacja globalna. Kamil Zając, w niezwykle interesującej prezentacji, przedstawił ruch „Sprawiedliwego handlu” (Fair Trade). Z kolei Natalia Iwlewa przeanalizowała postulaty badawcze edukacji globalnej. W końcowej prezentacji Lila Pietrusiewicz rozważała problem mitów i stereotypów w postrzeganiu kontynentu afrykańskiego. Było to niezwykle inspirujące spotkanie i z pewnością zachęci do pogłębiania wiedzy z zakresu edukacji globalnej, a także aktywnego włączenia się na przykład w obchody Dnia bez Kupowania (w 2012 r. obchodzonego w dniu 24 listopada). Za udział w spotkaniu dziękuje Zarząd Koła oraz pełniąca funkcję opiekuna Koła dr Ewa Pogorzała.

 

ep

Galeria zdjęć

Menu- PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w ZamościuCardeaCreations - webdesign, grafika, strony www, sklepy internetowe

© 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

created by: Cardea Creations