PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu - bezpłatne studia licencjackie, bezpłatne studia inżynierskie, studia podyplomowe

„Studia to przedłużenie młodości” - PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

„Studia to przedłużenie młodości”

PWSZ Zamość sportem stoi! Sportowcy studiujący na uczelni co raz przywożą medale z różnych zawodów na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Powodem do dumy są niewątpliwie sztangistki, które ostatnio zanotowały bardzo dobry występ na Mistrzostwach Polski AZS w Podnoszeniu Ciężarów, zdobywając dwa złote i dwa srebrne medale.

W poniedziałek 2 lipca w rektoracie PWSZ w Zamościu odbyło się spotkanie władz uczelni ze sportsmenkami – Elżbietą Bielak, Agnieszką Kuczmaszewską, Emilią Rechul, Agatą Sałamachą. W spotkaniu wziął udział również trener sztangistek Andrzej Gaweł oraz kierownik Studium Wychowania Fizycznego PWSZ w Zamościu dr Krzysztof Okapa.

Zawodniczki chcą zostawać w Zamościu, uczelnia je wspiera, one chętnie podejmują naukę – mówi trener Andrzej Gaweł. – Dla mnie jako trenera sytuacja, kiedy zawodniczka idzie tutaj na uczelnię, to możliwość kontynuowania z nią pracy. Młodzi ludzie mają dużo możliwości zarobkowych, wyjeżdżają czy to za granicę, czy podejmują już pracę, tymczasem ja zachęcam do podejmowania studiów. Studia to przedłużenie młodości, to nie tylko nauka, ale również rozrywka, bycie z innymi, wspomnienia. Sam kończyłem studia i wiem, że najlepsze wspomnienia mam z okresu studiów. Studia to są możliwości, a jeśli można połączyć możliwości z pasją, to już w ogóle sukces.

Okres wakacyjny dla zamojskich sztangistek to będą intensywne przygotowania do ważnych zawodów. Trzy zawodniczki PWSZ w Zamościu znalazły się w szerokiej kadrze Polski na Akademickie Mistrzostwa Świata, które odbędą się we wrześniu w Białej Podlaskiej. Później nasze sztangistki czekają Mistrzostwa Polski, które będą ostatnim sprawdzianem przed najważniejszą imprezą w tym roku, czyli Mistrzostwami Europy w Zamościu. Trener wierzy w swoje podopieczne: – Myślę, że jeśli będzie grono kibiców, to tylko doda im to skrzydeł i będzie lekko. Życzymy więc studentkom PWSZ, aby sztangi były dla nich lekkie.

 

ms

Galeria zdjęć

Menu- PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w ZamościuCardeaCreations - webdesign, grafika, strony www, sklepy internetowe

© 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

created by: Cardea Creations