UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu - bezpłatne studia licencjackie, bezpłatne studia inżynierskie, studia podyplomowe

Studenckie Koło Naukowe Diagnostów Samochodowych  - UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

Studenckie Koło Naukowe Diagnostów Samochodowych

Studenckie Koło Naukowe Diagnostów Samochodowych(SKNDS) powstało w grudniu 2011 r. na wniosek studentów PWSZ w Zamościu.

Celem Koła jest rozwijanie i kształtowanie życia naukowego wśród studentów, popularyzacja problematyki związanej z eksploatacją i diagnostyką pojazdów samochodowych, rozwijanie współpracy z innymi ośrodkami naukowymi oraz integracja środowiska studenckiego.


Koło realizuje swoje cele poprzez:

  1. Udział w konferencjach, seminariach i zjazdach
  2. Organizowanie spotkań i dyskusji z osobami zajmującymi się problematyką eksploatacji i diagnostyki pojazdów samochodowych
  3. Nawiązywanie i utrzymywanie współpracy z innymi ośrodkami badawczymi i naukowymi
  4. Organizowanie spotkań i konferencji ze studentami podobnych kierunków

Zarząd Koła:

Prezes:
Kamil Maguła

Wiceprezes: Bohdan Pinkevych

Sekretarz: Bartłomiej Pupiec


Opiekunem Koła Naukowego jest dr inż. Zbigniew Kiernicki

Działalność Koła:

Koło bierze udział w Lubelskim Festiwalu Nauki realizując np. projekt „Diagnostyka podwozia samochodu w roku 2016 i projekt „Diagnostyka samochodu ogólna i szczegółowa” w roku 2017 i 2018.

Koło bierze udział w zamojskich „Dniach Motoryzacji” w maju każdego roku prezentując maskotkę Uczelni – kabriolimuzynę Renault Megane, wykonaną w ramach prac Koła oraz odrestaurowany samochód terenowy „Honker”.

Prowadzone są szkolenia członków Koła z obsługi urządzeń diagnostycznych takich, jak tester diagnostyczny Texa Axone Direct i urządzeń Bosch (do geometrii kół, analizator spalin, wyważarka).

W kwietniu i w styczniu 2017 r. odbyła się wizyty studyjne w firmie Ursus w Lublinie, w której wzięło udział 15 osób.

W roku 2013 i 2014 zorganizowano wyjazdy studyjne do Portu Lotniczego Lublin, WSK PZL Świdnik i do Muzeum Motocykli w Świdniku, w których udział wzięło 20 osób.

W październiku 2013 r. Koło wzięło udział w konferencji naukowej „Actual problems of agriculture mechanics”, która odbyła się w Kijowie w dniach 17-19.10.2013 r. Wygłoszono jeden referat, który został opublikowany w ukraińskim wydawnictwie punktowanym.

W maju 2012 r. Koło zorganizowało wyjazd studyjny na Targi „Old-timer militaries”, w którym wzięło udział 25 osób.

Koło bierze udział w akcji promocyjnej Uczelni prezentując podczas „Dni otwartych” samochód terenowy Honker. Podjęto także projekt budowy samochodu reklamowego dla Uczelni.

Zorganizowano także szereg wyjść studyjnych do lokalnych zakładów pracy takich, jak MZK Zamościu, Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów, Dealer ciągników rolniczych Claas.


Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy!

Menu- UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w ZamościuCardeaCreations - webdesign, grafika, strony www, sklepy internetowe

© 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

created by: Cardea Creations