UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu - bezpłatne studia licencjackie, bezpłatne studia inżynierskie, studia podyplomowe

Sportowe sukcesy drużyn wspieranych przez PWSZ - UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

Sportowe sukcesy drużyn wspieranych przez PWSZ

To był udany weekend dla zespołów wspieranych przez PWSZ w Zamościu. Piłkarze ręczni I-ligowej Padwy Zamość wygrali wyjazdowy mecz z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, zaś tenisiści stołowi PWSZ Zamość wygrali przed własna publicznością 6:4 z Villa Verde Olesno.

Podopieczni trenera Piotra Kostrubca zanotowali pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach. Sukces cieszy tym bardziej , że w drużynie gości zagrał indywidualnie najlepszy zawodnik polskiej I ligi Radek Mrkvicka. Pojedynki indywidualne zawodników były bardzo wyrównane. O końcowym wyniku przesądziły dwie gry deblowe, które tenisiści stołowi PWSZ Zamość rozstrzygnęli na swoją korzyść.

Drużyna PWSZ Zamość wystąpiła w składzie: Marcin Kusiński, Marcin Litwiniuk, Ihor Zavadskyi, Paweł Kozieł.

Kolejne zwycięstwo z kolei odnotowali szczypiorniści wspieranej przez Uczelnię drużyny Padwy Zamość. W Ostrowcu świętokrzyskim pokonali tamtejsze KSZO 35:25 (17:15).

Początkowe minuty w wykonaniu obu ekip były dość nerwowe. Jako pierwsi okiełznali temperament żółto-czerwoni, którzy po kwadransie prowadzili 9:6. Do przerwy Padwa prowadziła 17:15, ale pierwsze minuty po zmianie stron należały do miejscowych. W 40 min. na tablicy świetlnej hali w Ostrowcu Świętokrzyskim pojawił się więc remis 18:18. Wówczas jednak zamościanie w ciągu ośmiu minut zdobyli dziewięć bramek, nie tracąc żadnej. W 49 min. ku rozpaczy fanów miejscowych i ogromnej radości kibiców z Zamościa było już 18:28. W końcówce żółto-czerwoni mogli więc już zachować spokój. Ostatecznie zamościanie utrzymali 10 bramek różnicy i wygrali 25:25.