UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu - bezpłatne studia licencjackie, bezpłatne studia inżynierskie, studia podyplomowe

Prezydent Zamościa pogratulował tenisistom PWSZ - UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

Prezydent Zamościa pogratulował tenisistom PWSZ

9 lipca w zamojskim ratuszu prezydent miasta Andrzej Wnuk złożył gratulacje tenisistom stołowym PWSZ Zamość za udany sezon.

W konferencji udział wzięli: prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, wiceprezydent miasta Małgorzata Bzówka, dyrektor Wydziału Kultury i Sportu UM w Zamościu Piotr Orzechowski, kanclerz PWSZ w Zamościu Jerzy Korniluk, trener drużyny Piotr Kostrubiec z zawodnikami: Łukaszem Jarockim, Pawłem Koziełem, Marcinem Litwiniukiem i Ihorem Zavadskyim.

- Jesteśmy po bardzo udanym sezonie z wieloma sukcesami. Zdobyliśmy Akademickie Mistrzostwo Polski, wygraliśmy I ligę, potem był co prawda nieudany baraż, ale trudno – tak bywa w sporcie. Zrekompensowaliśmy to sobie zdobywając Puchar Europy TT Inter Cup po zwycięstwie we Francji nad drużyną Jeumont. Teraz przed nami Akademickie Mistrzostwa Europy we Włoszech. Jesteśmy już po zgrupowaniu. Będziemy rywalizować zarówno jako drużyna, jak też o indywidualne sukcesy zawodników. – mówił Piotr Kostrubiec, trener PWSZ Zamość. Warto zaznaczyć, że w AME pingpongiści z Zamościa będą reprezentować nie tylko swoją uczelnię, ale również Polskę.

- Zdarzyło mi się kilka razy oglądać tych zawodników w akcji i chylę czoła. Jestem z tego pokolenia, które grało w ping-ponga tylko na korytarzu w szkole, więc doceniam kunszt zawodników. Świetną robotę zrobiliście, zwłaszcza dla popularyzacji tej dyscypliny w Zamościu – chwalił drużynę prezydent Zamościa Andrzej Wnuk. Przypomniał przy tym, że na początku sezonu na meczach pojawiało się kilkudziesięciu kibiców, natomiast wraz z kolejnymi sukcesami drużyny PWSZ Zamość ta liczba rosła do stu kilkudziesięciu. Dziękował również władzom Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu za wsparcie drużyny i promocję sportu.

-
Chciałbym podziękować panu prezydentowi i pani wiceprezydent za szybkie spotkania, bo w tej drużynie w tym sezonie działo się tak dużo, z tak dużą zmiennością. Potrzeby gwałtowanie wystrzeliły, że pan prezydent i pani wiceprezydent, w zależności od tego, kto był na miejscu,  zawsze w ciągu kilku minut byli gotowi się spotkać - dziękował z kolei kanclerz PWSZ w Zamościu Jerzy Korniluk. Jak dodał, dzięki miastu zmodernizowano oświetlenie w hali ZSP nr 3 w Zamościu, gdzie tenisiści PWSZ Zamość rozgrywają swoje mecze.

Spotkanie zakończyła wymiana prezentów. Zawodnicy wręczyli władzom miasta pamiątkową koszulkę z rozgrywek Pucharu Europy TT Inter Cup oraz zdjęcia z rozgrywek europejskich z podpisami całej drużyny. Prezydent z kolei wręczył trenerowi, zawodnikom oraz kanclerzowi PWSZ dyplomy z upominkami od miasta oraz okolicznościową statuetkę.

Galeria zdjęć

Menu- UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w ZamościuCardeaCreations - webdesign, grafika, strony www, sklepy internetowe

© 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

created by: Cardea Creations