UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu - bezpłatne studia licencjackie, bezpłatne studia inżynierskie, studia podyplomowe

Podsumowanie Dni Języków Obcych w PWSZ - UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

Podsumowanie Dni Języków Obcych w PWSZ

W dniach 19-22 stycznia br. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Zamościu odbyły się Dni Języków Obcych. Organizatorami wydarzenia byli Samorząd Studencki i Studium Języków Obcych PWSZ. Do aktywnego udziału w zaplanowanych wydarzeniach włączyli się licznie studenci ze wszystkich kierunków studiów.
Tematem przewodnim tegorocznych Dni Języków Obcych były obchody Świąt Bożego Narodzenia. W związku z tym, w budynku Instytutu Humanistycznego PWSZ przy ul. Hrubieszowskiej 24 zorganizowano wystawę konkursową kartek, plakatów i stroików świątecznych, wykonanych przez studentów uczelni. Studenci wykazali się kreatywnością oraz talentem plastycznym. Na konkurs zgłoszono ponad 100 prac. Finał odbył się 22 stycznia br. Autorom zwycięskich prac w kategorii kartka, plakat i stroik, JM Rektor PWSZ w Zamościu prof. dr hab. Waldemar Martyn wręczył nagrody.
W ramach zakończenia obchodów Dni Języków Obcych w PWSZ, studenci przygotowali widowisko dot. tradycji bożonarodzeniowych Polski, Anglii, Francji, Niemiec, Rosji i Ukrainy. Były wierszyki, krótkie opowiadania i wspólne śpiewanie kolęd, a wszystko to w językach sześciu narodów. Najwięcej uśmiechu na twarzy zaproszonych gości pojawiło się podczas wykonywania „świątecznego tańca” przez studentów tworzących kabaret studencki PWSZ. Po występie, wszyscy goście mogli spróbować tradycyjnych dań angielskich, francuskich, niemieckich, rosyjskich, ukraińskich i polskich.
Gościem specjalnym uroczystego podsumowania Dni Języków Obcych był J.E. Ks. Bp dr Wacław Depo Ordynariusz Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. W spotkaniu wzięły udział studentki Wołyńskiego Instytutu Ekonomiki i Zarządzania oraz Wołyńskiego Państwowego Uniwersytetu Narodowego im. Łesi Ukrainki w Łucku, władze Uczelni, Rektor kościoła św. Katarzyny w Zamościu ks. Zdzisław Ciżmiński oraz studenci i pracownicy PWSZ w Zamościu.

Menu- UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w ZamościuCardeaCreations - webdesign, grafika, strony www, sklepy internetowe

© 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

created by: Cardea Creations