UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu - bezpłatne studia licencjackie, bezpłatne studia inżynierskie, studia podyplomowe

Pierwsze mecze tenisistów i tenisistek - UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

Pierwsze mecze tenisistów i tenisistek

Za nami pierwsze ligowe mecze tenisa stołowego  drużyn kobiecej i męskiej PWSZ Zamość.

Przypomnijmy, że zarówno panie, jak i panowie występują w I lidze tenisa stołowego. Na starcie rozgrywek panowie zmierzyli się z drużyną Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów (8.09.2019).

Spotkanie było bardzo zacięte. Górą w nim okazali się gospodarze, w których szeregach wystąpił m.in. reprezentant Hiszpanii Carlos Franco Medina. Jego pojedynek z zawodnikiem PWSZ Zamość Marcinem Kusińskim był najciekawszym fragmentem meczu. Wygrał reprezentant Hiszpanii 3:2.

-Na pewno zabrakło Marcina Litwiniuka, jego absencja skomplikowała nam szczególnie ustawienie w grach podwójnych, przed którymi prowadziliśmy 3:1. Oczywiście nie umniejsza to sukcesu miejscowej drużyny, która zagrała świetny mecz i udowodniła, że będzie jednym z kandydatów o baraż do awansu.- komentuje wynik spotkania trener Piotr Kostrubiec.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:3 dla gospodarzy.

Swoje pierwsze mecze w I lidze rozegrały również dziewczęta z PWSZ Zamość. Najpierw (6.09.2019) zmierzyły się z drużyną Gorce Nowy Targ. Mimo ambitnej postawy zamościanek punkty zostały u gospodyń, które wygrały 7:3. Następnie (7.09) zawodniczki z Zamościa pojechały do Krakowa, gdzie rozgrały mecz z Bronowianką II. Po świetnym początku remis był naprawdę bardzo blisko, górą były jednak krakowianki, wygrywając 6:4.

-To początek naszej przygody w I lidze więc na sukcesy przyjdzie czas – mówi trener Kostrubiec.

Za naszych zawodników i zawodniczki trzymamy kciuki w kolejnych pierwszoligowych meczach. W sobotę  (14.09.2019) dziewczęta zagrają spotkanie z MKS Lucum Skarbek Tarnowskie Góry, zaś o godz. 16 panowie zmierzą się z drużyną  BISTS Bielsko – Biała. Z kolei 15.09.2019 w Biłgoraju zawodnicy PWSZ Zamość wezmą udział w Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym seniorów.

DC

Galeria zdjęć

Menu- UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w ZamościuCardeaCreations - webdesign, grafika, strony www, sklepy internetowe

© 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

created by: Cardea Creations