UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu - bezpłatne studia licencjackie, bezpłatne studia inżynierskie, studia podyplomowe

Nowe zawody w dziedzinach technicznych – konferencja - UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

Nowe zawody w dziedzinach technicznych – konferencja

"W jakich branżach powstaną nowe miejsca pracy?"; "W jakim kierunku się przekwalifikować aby znaleźć pracę?"; "Jaką wybrać szkołę, kierunek studiów aby być pewnym otrzymania pracy?" - to najczęściej zadawane pytania przez osoby poszukujące pracy, zamierzające zmienić swoje kwalifikacje, czy też młodzież zamierzającą się kształcić. Z prognozy ekspertów z Międzynarodowego Zespołu do Prognozowania Popytu na Pracę działającego przy Rządowym Centrum Studiów Strategicznych wynika, że pracy nie powinno zabraknąć w branżach związanych z nowoczesnymi technologiami, biznesem i informacją.

Jak wynika z danych portalu pracuj.pl, największe zapotrzebowanie na pracowników zgłaszają branże: handel i sprzedaż, bankowość, finanse i ubezpieczenia, telekomunikacja i zaawansowane technologie, przemysł (ciężki i lekki) oraz logistyka. Najbardziej poszukiwaną grupą zawodową, nie tylko w Polsce, ale w całej Europie, są inżynierowie. Wszystko wskazuje na to, że tendencja ta będzie się nasilała, więc niemal pewne jest, że osoby rozpoczynające teraz studia na uczelniach technicznych nie będą miały problemów ze znalezieniem pracy. Jednocześnie warto pamiętać, że rynek pracy cały czas się zmienia. Powstają nowe zawody i nowe specjalizacje. Coraz częściej zdarza się, że absolwenci studiów pracują w zawodach, które nie istniały w momencie, gdy rozpoczynali oni edukację.

Z uwagi na powyższe Instytut Przyrodniczo-Techniczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu organizuje w dniu 21.01.2009 r., w Sali Consulatus zamojskiego Ratusza konferencję „Nowe zawody w dziedzinach technicznych – szansa na rynku pracy w dobie kryzysu?”, której celem jest prezentacja sytuacji i perspektyw rynku pracy dla absolwentów kierunków technicznych. Do udziału w konferencji zaproszono wybitnych specjalistów - praktyków i naukowców. Swój udział zapowiedzieli m. in.: prof. dr hab. Henryk Bednarczyk - współtwórca krajowych standardów kwalifikacji zawodowej, Krzysztof Baranowski - Dyrektor Zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Gipsu, Krzysztof Łebkowski - Krajowy Koordynator EUROSKILLS.Zgłoszenia do wzięcia udziału w konferencji przyjmowane są pod numerem telefonu 084/ 638 34 44.

Udział w konferencji jest całkowicie bezpłatny.

Menu- UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w ZamościuCardeaCreations - webdesign, grafika, strony www, sklepy internetowe

© 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

created by: Cardea Creations