UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu - bezpłatne studia licencjackie, bezpłatne studia inżynierskie, studia podyplomowe

Mistrzowski sezon PWSZ Zamość - UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

Mistrzowski sezon PWSZ Zamość

Zdobyli Puchar Europy TT Inter Cup, tytuł Akademickich Mistrzów Polski, wygrali rozgrywki I ligi - takim dorobkiem mogą pochwalić się tenisiści stołowi PWSZ Zamość. Konto to może się jeszcze powiększyć, bowiem w lipcu pingpongiści jadą do Włoch na Akademickie Mistrzostwa Europy.

28 czerwca 2019 r. w rektoracie PWSZ w Zamościu odbyła się konferencja, podczas której władze uczelni i I-ligowej drużyny tenisa stołowego prowadzonej przez trenera Piotra Kostrubca podsumowały miniony sezon. W wydarzeniu udział wzięli: rektor PWSZ w Zamościu prof. nadzw. dr hab.Andrzej Samborski i kanclerz uczelni Jerzy Korniluk oraz trener Piotr Kostrubiec i zawodnicy: Marcin Litwiniuk, Ihor Zavadskyi, Łukasz Jarocki, Paweł Kozieł i Piotr Chodorski.

- Rok ten był dla nas naprawdę niezwykły. Muszę przyznać, że nie spodziewaliśmy się, że tak się to wszystko potoczy. I ligę udało nam się wygrać na kilka kolejek przed zakończeniem rozgrywek. Dlatego mogliśmy solidnie przygotować się do Akademickich Mistrzostw Polski, które zakończyły się naszym historycznym zwycięstwem. Chłopcy dali w tym sezonie prawdziwy popis swoich umiejętności. Poziom był bardzo wysoki. Dzięki temu sukcesowi zakwalifikowaliśmy się do Akademickich Mistrzostw Europy. Tam będziemy reprezentowali nie tylko PWSZ Zamość, ale będziemy reprezentowali też Polskę. Czujemy satysfakcję z tego, że wchodzimy na wyższy poziom. Mam nadzieję, że nasz dorobek uda się powiększyć.- mówił trener Piotr Kostrubiec. Przy okazji konferencji podziękował żonom i partnerkom członków drużyny oraz władzom uczelni za wsparcie.

Trener zamojskich tenisistów dodał także, że dzięki sukcesom drużyny występującej pod szyldem PWSZ Zamość udało się zaszczepić pasję do tenisa stołowego w szerszym gronie. Znalazło to odzwierciedlenie w liczbie kibiców na meczach, których na początku było około 30, teraz zaś jest ich ponad 100. Dyscypliną zainteresowały się też lokalne i regionalne media.

Następnie trenerowi i zawodnikom gratulowali rektor PWSZ w Zamościu prof. nadzw. dr hab. Andrzej Samborski i kanclerz uczelni Jerzy Korniluk. Poza gratulacjami, wręczyli trenerowi i zawodnikom dyplomy oraz nagrody finansowe. W rewanżu Piotr Kostrubiec wręczył rektorowi i kanclerzowi koszulki klubowe z ich nazwiskami oraz zdjęcia z rozgrywek europejskich z podpisami całej drużyny.

- Nieczęsto się zdarza, aby w Zamościu gościć Akademickich Mistrzów Polski, ale też uczestników finałów Akademickich Mistrzostw Europy. Ewenementem w skali miasta jest to, że mamy również Puchar Europy. Drużyna jest dobrą formą promocji uczelni, miasta i regionu. Cieszy mnie też, że zawodnicy tworzą jedność, siłę, całość - mówił prof. Andrzej Samborski. Dodał przy tym, że PWSZ w Zamościu wspiera sportowców również z innych dyscyplin.

- Nasza uczelnia daje młodym ludziom szansę rozwoju. Wspieramy osoby, które chcą realizować swoje pasje i plany zawodowe, zarówno te dotyczące nauki, jak i sportu. - podsumował rektor PWSZ w Zamościu.
DR

Galeria zdjęć

Menu- UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w ZamościuCardeaCreations - webdesign, grafika, strony www, sklepy internetowe

© 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

created by: Cardea Creations