UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu - bezpłatne studia licencjackie, bezpłatne studia inżynierskie, studia podyplomowe

Międzynarodowa debata studentów - UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

Międzynarodowa debata studentów

W dniu 11 grudnia br. w Instytucie Humanistycznym PWSZ w Zamościu odbyła się I polsko-ukraińska debata naukowa studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu i Uniwersytetu Narodowego „Akademia Ostrogska” w Ostrogu. Gościem honorowym debaty był Konsul Ukrainy Sergiy Dyryza.

 

Debata zorganizowana przez Studenckie Koło Stosunków Międzynarodowych PWSZ w Zamościu poświęcona była zagadnieniom transformacji systemowej w Europie Środkowej i Wschodniej na przykładzie Polski i Ukrainy.

Studenci kierunku politologia obu uczelni wyższych przedstawili swoją wizję i opinię na temat procesów transformacji zachodzących w ostatnich dwudziestu latach oraz dyskutowali o aktualnej sytuacji międzynarodowej w Europie, pozycji geopolitycznej Polski i Ukrainy, analizowali efekty transformacji w obu państwach i jej wpływ na sytuację wewnętrzną państwa, a także dzielili się poglądami na temat perspektyw współpracy w obliczu Euro 2012.
 
Szczególną uwagę poświęcono procesowi integracji Ukrainy ze strukturami zachodnimi i roli Polski w tym procesie, zagadnieniom lustracji w Polsce oraz ocenie sytuacji Ukrainy przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi.
 
Dzień przed debatą studenci Uniwersytetu Narodowego „Akademia Ostrogska” w Ostrogu spotkali się z Rektorem PWSZ prof. dr hab. Waldemarem Martynem i Kanclerzem Uczelni Jerzym Kornilukiem. Rektor Uczelni przedstawił studentom atrybuty rektorskie – łańcuch i berło, czapkę studencką oraz wydawnictwa uczelniane. Studenci z Uniwersytetu w Ostrogu mieli dużo pytań dot. studiów w uczelni, jak i organizacji studenckich.
 
Studenckie Koło Stosunków Międzynarodowych dziękuje władzom obu uczelni za pomoc w organizacji przedsięwzięcia.

Galeria zdjęć

Menu- UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w ZamościuCardeaCreations - webdesign, grafika, strony www, sklepy internetowe

© 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

created by: Cardea Creations