UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu - bezpłatne studia licencjackie, bezpłatne studia inżynierskie, studia podyplomowe

Marcin Kiersztyn - UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

Marcin Kiersztyn

Marcin Kiersztyn

Ukończyłem mechanikę i budowę maszyn o specjalności maszyny sterowane numerycznie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Zamościu. Tematem mojej pracy inżynierskiej był „Projekt komputerowo zintegrowanego gniazda elastycznego wytwarzania”. Głównym celem projektu było bezobsługowe wytwarzanie przedmiotów metodą obróbki skrawaniem. Do projektu wykorzystano obrabiarki sterowane numerycznie CNC firmy Haas Automation oraz robot przemysłowy FS06L firmy Kawasaki. Wszystkie te maszyny i urządzenia znajdują się w parku maszynowym laboratorium PWSZ.

 

Zakres specjalności maszyny sterowane numerycznie kojarzony jest przez wielu ludzi głównie z programowaniem obrabiarek CNC i planowaniem technologii obróbki. Zakres ten jest znacznie szerszy i dotyczy również kompleksowej znajomości innych technologii i budowy maszyn sterowanych numerycznie, jakimi są: wycinarki wodne, laserowe, plazmowe, maszyny do obróbki plastycznej, roboty przemysłowe, a nawet popularne ostatnio drukarki 3D. Wiedza z automatyki, nowoczesnych metod sterowania, inżynierii materiałowej jest nieodłącznym elementem tej specjalności. Dodatkowa nowoczesna wiedza z zakresu systemów wizyjnych umożliwia kompleksową automatyzację procesów produkcyjnych. Z mojej strony mogę polecić ten kierunek i specjalność każdemu, kto interesuje się automatyką i nowoczesną produkcją. Kadra naukowa zajmująca się tym kierunkiem i specjalnością ma bardzo wysokie kwalifikacje i przyjazne nastawienie do studenta. Większość członków kadry naukowej prowadzi zajęcia na Politechnice Lubelskiej. Nigdy nie odmówiono mi pomocy i zawsze można było wymienić się doświadczeniami, spostrzeżeniami. Osoby mające problemy ze zrozumieniem pewnego zakresu materiału zawsze mogą liczyć na dodatkowe konsultacje.

 

Kolejnym ważnym atutem jest swobodny dostęp do nowoczesnych laboratoriów, hamowni, parku maszyn. Z moich spostrzeżeń zdobycie wiedzy teoretycznej bez przeprowadzenia doświadczeń jest mało skuteczne. Jeżeli istnieje możliwość, to zachęcam wszystkich do eksperymentowania, budowy konstrukcji spawanych, budowy niewielkich obrabiarek sterowanych numerycznie, drukarek 3D, korzystania z szerokiej gamy oprogramowań inżynierskich, a przede wszystkim do uczestnictwa w praktykach inżynierskich w dobrych zakładach produkcyjnych.

 

Jestem w pełni zadowolonym absolwentem. Ukończyłem studia z wynikiem bardzo dobrym. Dzięki solidnej pracy i profesjonalnemu nauczaniu, obecnie rozpoczynam pracę w Anglii na stanowisku programisty/technologa. Oczywiście podejmę też studia II stopnia na Politechnice Lubelskiej. Studentom mechaniki i budowy maszyn polecam korzystanie ze wszystkich zajęć i dodatkowych szkoleń. Natomiast maturzystom zainteresowanym tym kierunkiem polecam PWSZ.

 

 

 

Marcin Kiersztyn

 

 

absolwent kierunku mechanika i budowa maszyn w PWSZ w Zamościu

 „Skafander. Bezpłatna Gazeta Akademicka” 2014, nr 10 (61), s. 2

Menu- UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w ZamościuCardeaCreations - webdesign, grafika, strony www, sklepy internetowe

© 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

created by: Cardea Creations