UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu - bezpłatne studia licencjackie, bezpłatne studia inżynierskie, studia podyplomowe

Katarzyna Denkiewicz - UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

Katarzyna Denkiewicz

Katarzyna Denkiewicz
Jeden dzień z… Kasią Denkiewicz
 
Kasia Denkiewicz jest zastępcą Przewodniczącego Samorządu Studenckiego PWSZ w Zamościu, studentką kierunku turystyka i rekreacja oraz jedną z najbardziej aktywnych dziewczyn w uczelni.
 
Spotykamy się na początku marca, jak się okazuje w bardzo intensywnym dla niej czasie. Pod koniec lutego wróciła z obozu zimowego w Kluszkowcach, teraz wraz z pozostałymi studentami z kierunku zajmuje się organizacją Dnia Hotelarstwa i Turystyki Aktywnej organizowanego w jej uczelni, a dodatkowo pracuje nad juwenaliami.
 
Jak Kasia znajdujesz na to wszystko czas?
 
Nie jest łatwo, ale wszystko to kwestia dobrej organizacji pracy. Są dni, gdy mam więcej luzu, ale są też okresy, gdy dochodzą zajęcia dodatkowe w uczelni. Luty i marzec to dla studentów mojego kierunku czas wyjazdów w ramach programu studiów na obóz narciarski i udział w targach w Berlinie. Do tego dochodzi pomoc w promocji uczelni, udział w wydarzeniach organizowanych przez Instytut Turystyki i Rekreacji PWSZ oraz praca nad juwenaliami.
 
Jesteśmy teraz na uczelni. Jesteś po pierwszym wykładzie, za chwilę zaczynasz ćwiczenia. Dlaczego wybrałaś kierunek turystyka i rekreacja?
 
Zastanawiałam się pomiędzy pedagogiką a turystyką, ale ostatecznie wybór padł na turystykę i rekreację. Dlaczego? Hmmm… Zdecydowały warunki finansowe, czyli najpierw wybrałam uczelnię, która oferuje bezpłatne studia w Zamościu, w moim mieście, dzięki czemu odpadły koszty wynajmu mieszkania i utrzymania w dużym mieście. Po wybraniu uczelni, przejrzałam ofertę PWSZ i nie miałam wątpliwości, że turystyka i rekreacja to będzie kierunek dla mnie.
 
Dlaczego właśnie ten kierunek?
 
Jest to kierunek dla osób lubiących aktywny tryb życia. W ramach programu studiów uczestniczymy w wycieczkach turystyczno-krajoznawczych, wycieczkach do uzdrowisk i ośrodków sportowo-rekreacyjnych oraz w targach turystycznych. I to co lubię najbardziej, czyli bierzemy udział w obozach wędrownych, obozach letnich i zimowych, rajdach turystycznych i obozach przetrwania.
 
Po zajęciach idziemy na spotkanie w sprawie organizacji Dnia Hotelarstwa i Turystyki Aktywnej, który odbędzie się 22 marca br. w PWSZ. Spotkanie - typowa burza mózgów, setki pomysłów, słowa krytyki, ale i pochwał… Po dwóch godzinach, czas na obiad. To dobra okazja, żeby podpytać o tegoroczne juwenalia.
 
Zbliża się wiosna, a zatem i tradycyjne święto studentów, czyli juwenalia. Czy w tym roku planujecie organizację juwenaliów w PWSZ?
 
W PWSZ co roku organizowane są Dni Kultury Studenckiej. W tym roku odbędą się one w połowie maja i potrwają cały tydzień.
 
A jakie atrakcje przewidzieliście?
 
Jeszcze nie mogę zdradzić wszystkich szczegółów, bo ciągle przychodzą nam do głowy różne pomysły. Na pewno Dni Kultury Studenckiej otworzymy paradą studencką i podobnie jak w poprzednim roku przejdziemy ulicami Zamościa, a odpoczniemy (tutaj mrugnięcie okiem) w jednym z pubów na Starówce. W kolejnych dniach planujemy wybory MISS PWSZ, rozgrywki sportowe i konkurs „PWSZ ma talent”.
 
A planujecie jakieś koncerty?
 
Jasne, że tak. Tutaj ważna informacja dla studentów i  uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy śpiewają – zgłaszajcie się do udziału w konkursie „PWSZ ma talent”, bo najlepsi będą mieli szansę wystąpić przed koncertem gwiazdy.
 
A czy już możesz zdradzić, kto będzie gwiazdą tegorocznych Dni Kultury Studenckiej PWSZ?
 
Myślę, że tak. W tym roku zaprosiliśmy zespół ENEJ. Wejściówek na ich koncert szukajcie w naszej uczelni! Jak już rozmawiamy o juwenaliach, to teraz biegniemy na spotkanie właśnie w tej sprawie.
 
Jesteśmy w dziale zajmującym się koordynacją imprez uczelnianych. Dziewczyny rozmawiają o podpisanych umowach, nowych pomysłach, projektach graficznych i podsumowują co już zostało zrobione, a co jeszcze należy załatwić. Widać, że Kasia świetnie dogaduje się z pracownikami uczelni, co na pewno ułatwia jej prace jako zastępca Przewodniczącego Samorządu Studenckiego. – O tak, zdecydowanie przyjemniej się pracuje w fajnej atmosferze. – mówi Kasia - Mam o tyle łatwiej, że zarówno władze uczelni, jak i pracownicy wspierają nas w działaniach, choć czasami nie na wszystko się zgadzają. Najważniejsza jest współpraca, bo wówczas efekt naszych działań jest pozytywny.
 
Idziemy do Instytutu przy ul. Zamoyskiego 64, w którym znajduje się pokój Samorządu Studenckiego. - Teraz czeka mnie praca, którą najmniej lubię, czyli przygotowywanie pism, zaproszeń itp., ogólnie mówiąc tzw. „praca papierkowa”. – śmieje się moja rozmówczyni – Zdecydowanie wolę być w ruchu i najwięcej przyjemności sprawia mi spotykanie się z ludźmi, wymyślanie nowych pomysłów i ich realizacja. Uwielbiam, gdy dużo się dzieje.
 
Zostawiam Kasię w pokoju Samorządu Studenckiego. To był ciekawy dzień, w którym mogłam przyjrzeć się pracy w samorządzie studenckim i zobaczyć, jak udaje jej się pogodzić zajęcia na uczelni z innymi obowiązkami.
Ja na pewno pojawię 22 marca br. na Dniu Hotelarstwa i Turystyki Aktywnej w PWSZ i Was też serdecznie zapraszam!
 
 
em

Menu- UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w ZamościuCardeaCreations - webdesign, grafika, strony www, sklepy internetowe

© 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

created by: Cardea Creations