UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu - bezpłatne studia licencjackie, bezpłatne studia inżynierskie, studia podyplomowe

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego debatowali na zaproszenie PWSZ - UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego debatowali na zaproszenie PWSZ

W dniu 19 maja br. w Sali Consulatus zamojskiego Ratusza odbyła się otwarta debata kandydatów na posłów do Parlamentu Europejskiego, ubiegających się o mandat w okręgu lubelskim. Organizatorem spotkania było Studenckie Koło Stosunków Międzynarodowych PWSZ w Zamościu we współpracy z Zakładem Politologii PWSZ.
Do udziału w debacie zaproszono przedstawicieli wszystkich dziesięciu komitetów wyborczych. W debacie uczestniczyło sześcioro kandydatów: Marian Kowalski (UPR), Arkadiusz Bratkowski (PSL), Stanisław Grześko (Libertas), Jerzy Gryz (SLD-UP), Marek Borowski (PdP-Centrolewica) i Lena Kolarska-Bobińska (PO).
Na początku spotkania kandydaci dokonali prezentacji swoich sylwetek i poglądów w zakresie stosunku do integracji europejskiej i Traktatu z Lizbony. Pierwsza część właściwej debaty dotyczyła pozycji Polski w Unii Europejskiej. Uczestnicy określili priorytety polskiej polityki europejskiej i odnieśli się do stylu tej polityki. Tematem drugiej części debaty były szanse i zagrożenia dla Lubelszczyzny i Zamojszczyzny w UE. Kandydaci odnieśli się do głównych problemów regionu. Ostatnia część spotkania przeznaczona została na pytania ze strony publiczności. Dotyczyły one kwestii historycznych, polityki zagranicznej i obronnej, a także wprowadzenia wspólnej waluty.


Jak debatę oceniają nasi studenci?

Katarzyna Grabowska - II rok, Politologia
Początek debaty nie przypadł mi do gustu, prezentacja kandydatów nie była dość interesująca, ze względu na brak konkretnych odpowiedzi na problemy. Najciekawszym momentem, moim zdaniem była dyskusja pomiędzy kandydatami. Niektóre wypowiedzi były dość kontrowersyjne i konfliktowe. Pokazały plusy i minusy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Warto było pojawić się na debacie i wysłuchać opinii i poglądów. Warto dodać, że można częściej organizować tego typu wydarzenia dla studentów, chociażby po to aby poznać znanych polityków.

Justyna Borek - II rok, PolitologiaPierwsza część debaty odbyła się w chaotyczny sposób, z powodu spóźnienia Pani prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej. Rozczarowały mnie odpowiedzi kandydatów na pytania dotyczące Zamojszczyzny, były bardzo ogólne. Najbardziej interesującą częścią spotkania była dyskusja pomiędzy kandydatami. Moim zdaniem kandydaci mieli zbyt mało czasu aby w pełny sposób zaprezentować poglądy z określonych dziedzin i było mało czasu na pytania od osób zebranych na sali. Pomimo tych niedociągnięć warto było pojawić się na debacie i wysłuchać poglądów, które przedstawili kandydaci do Parlamentu Europejskiego.

Menu- UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w ZamościuCardeaCreations - webdesign, grafika, strony www, sklepy internetowe

© 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

created by: Cardea Creations