PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu - bezpłatne studia licencjackie, bezpłatne studia inżynierskie, bezpłatne studia podyplomowe

Juwenalia 2017 – Koncert juwenaliowy - PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

Juwenalia 2017 – Koncert juwenaliowy

Piątek 12 maja był nie tylko początkiem kolejnego weekendu, ale przede wszystkim finałem znakomitych Zamojskich Juwenaliów. Kulminacją święta studenckiego był koncert juwenaliowy w samym sercu Zamościa, czyli na Rynku Wielkim. Wraz ze studentami bawili się ludzie z całego miasta w różnym wieku, poczynając od tych najmłodszych, miejmy nadzieję, przyszłych studentów PWSZ, którzy chętnie fotografowali się z uczelnianą maskotką Trybikiem. Imprezę świetnie poprowadzili: studentka logistyki Agata Harkot oraz zamojski dziennikarz, absolwent PWSZ Daniel Czubara.

Na początku odbyło się podsumowanie konkursu Miss Gazety Akademickiej „Skafander”, którego celem było wyłonienie najpiękniejszej uczennicy w regionie. Laureatkami konkursu zostały: Miss Skafandra Dorota Romańczuk (ZS nr 3 w Hrubieszowie), I Vicemiss Katarzyna Nowosad (Technikum Lider w Zamościu) oraz II Vicemiss Nadia Sikorska (I LO w Krasnymstawie). W dekoracji wzięli udział redaktor gazety Mateusz Sawczuk, właściciel Olimp Club 4Women Dawid Wróbel oraz nowo wybrana Miss PWSZ Wioleta Sosińska, która nałożyła koronę swojej młodszej koleżance.

Następnie rozpoczęła się część muzyczna. Jako pierwszy na scenie pojawił się zespół Time of the Sinners, w którym na perkusji gra student PWSZ Jakub Wróblewski. Wieczorna starówka zasłuchała się w dźwiękach gothic rocka i metalu. Decay, Eternity czy Nikt nie ujrzy to tylko niektóre utwory wykonane przez ten znany już zamojski zespół.

Później nastąpiła zmiana rytmu i na scenie brylowali chłopaki z zespołu After Party. Porwali oni publiczność do wspólnej zabawy, takimi utworami jak Bujaj się, Tylko ona jedyna czy Ona lubi pomarańcze. Ponadto zaaranżowali na scenie konkurs dla chętnych osób z publiczności i nie stronili od rozdawania płyt, ku wyraźnej uciesze fanów.

Wisienką na torcie tego dnia był koncert wielkiej gwiazdy Cleo. Wokalistka, która ma na Facebooku ponad milion fanów, weszła na scenę przy owacji podekscytowanej publiczności. I tak też wyglądał cały jej koncert – ludzie bawili się w najlepsze, śpiewali swoje ulubione utwory, piszczeli z wrażenia, a kiedy trzeba było stworzyli światełkami z telefonów klimat dla piosenki balladowej. Piosenkarka wykonała swoje największe przeboje, nie zabrakło więc takich hitów jak: My Słowianie, Brać, Mi-Sie czy Zabiorę nas w wersji oryginalnej i remixowej. Cleo, będąc na scenie, powiedziała, że uwielbia Zamość, a po tym, co działo się na starówce, można śmiało stwierdzić, że zamościanie kochają tę renomowaną, popową wokalistkę. Po koncercie Cleo rozdawała autografy fanom znajdującym się pod sceną oraz robiła sobie z nimi selfie, co z pewnością dla wielu osób będzie wspaniałą pamiątką.


Tak oto zakończyły się Zamojskie Juwenalia, które dostarczyły wszystkim wiele uśmiechu i radości.

 

MS

Fot. Szymon Łyciuk

Galeria zdjęć

Menu- PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w ZamościuCardeaCreations - webdesign, grafika, strony www, sklepy internetowe

© 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

created by: Cardea Creations