PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu - bezpłatne studia licencjackie, bezpłatne studia inżynierskie, bezpłatne studia podyplomowe

Juwenalia 2017 - Dni Sportu - PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

Juwenalia 2017 - Dni Sportu

Tradycją Juwenaliów PWSZ w Zamościu są Dni Sportu, które w tym roku były bardzo bogate. W czwartek 11 maja w bibliotece uczelnianej odbył się Turniej Szachowy dla studentów i pracowników PWSZ. Zwyciężyli ex aequo kierownik biblioteki Robert Urban oraz wykładowca dr Bronisław Samujło.

Tego samego dnia na boiskach Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrano Turniej Siatkówki Plażowej. Mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów do 15 punktów, a finał do 21 punktów. Najlepsze okazały się pary:1. miejsce Marta Jasiewicz i Robert Buczyński, 2. miejsce Wiktoria Delmanowicz i Wojciech Kapłon, 3. miejsce Sara Szczerbiak i Grzegorz Płatek.

Na zakończenie dnia czekała prawdziwa gratka – I Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Rektora PWSZ w Zamościu. Na turniej ten przyjechała rzesza miłośników ping-ponga z całej Polski. W kategorii open było 16 grup po 4 zawodników, czyli łącznie aż 64 zawodników. Po zakończeniu wszystkich gier, które trwały do późnych godzin nocnych wyłoniono zwycięzców.

Kadetki:

1. Weronika Szewczak (Żaczek Fajsławice)

2. Kinga Tymicka (Żaczek Fajsławice)

3. Sandra Niedźwiedzka (PWSZ Zamość)

Kadeci:

1. Radosław Chrześcian (AZS UMCS Lublin)

3. Arkadiusz Żuk (SMS Włodawa)

Piątek 12 maja rozpoczął się od emocji (prawie) piłkarskich… Po raz pierwszy zagrano w bumper ball. Zawodnicy musieli się poruszać, mając na sobie dmuchane kule, co gwarantowało dużo zderzeń i uśmiechu. Po zakończeniu emocjonującego meczu przyszła kolej na strzelanie do samych siebie, czyli paintball. Dobry fun zapewnili sobie studenci bezpieczeństwa narodowego: Wioleta Sosińska, Aleksandra Bałuta, Marcin Juźwiak, Mateusz Krupa, Przemysław Cisak i Robert Choma.

W standardowy futbol grano zaś na orliku przy Zespole Szkół nr 4 w Zamościu. Gra była bardzo szybka, a mecze widowiskowe. Pierwsze miejsce zajęła drużyna zamojskiego „Elektryka” i, jak miało się okazać, nie było to ostatnie zwycięstwo tej szkoły, podczas Dni Sportu. Na drugim miejscu wylądowała drużyna III LO, a na trzecim Mechanika i Budowa Maszyn PWSZ (III rok). Królem strzelców turnieju piłkarskiego został Paweł Misiarz („Elektryk”), najlepszym zawodnikiem Mateusz Banach (Logistyka PWSZ), a najlepszym bramkarzem Kamil Bielan (III LO).

Ostatnią dyscypliną juwenaliowych Dni Sportu była siatkówka. Turniej rozegrano na hali OSiR. Dziewczyny z „Elektryka” poszły za przykładem swoich kolegów piłkarzy i wygrały turniej kobiet, zaś w turnieju mężczyzn zwyciężył Set Krasnobród. Najlepszą zawodniczką turnieju została Kinga Segieda („Elektryk"), a najlepszym zawodnikiem Rafał Szpyra (Set Krasnobród). Imiona i nazwiska pogrub.