PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu - bezpłatne studia licencjackie, bezpłatne studia inżynierskie, studia podyplomowe

Jak zarobić pierwszy milion jeszcze na studiach? - PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

Jak zarobić pierwszy milion jeszcze na studiach?

Jak założyć swój pierwszy biznes? Gdzie i jak uzyskać na niego wsparcie finansowe? Jak zarządzać ryzykiem? O tym wszystkim mogli dowiedzieć się studenci PWSZ w Zamościu podczas spotkania i warsztatów z ekspertami Banku Gospodarstwa Krajowego.

Konferencję otworzył prof. nadzw. dr hab. Andrzej Samborski, rektor PWSZ w Zamościu.

-Wielki sukces zależy przede wszystkim od nas samych, od tego w jaki sposób będziemy otwarci i zaangażowani w pracę. Żeby zacząć biznes trzeba mieć najpierw wiedzę, trzeba tę drogę poznać. Mam nadzieję, że na tej konferencji poznacie państwo drogi i sposoby, które pozwolą założyć własną firmę i dowiecie się co robić, aby przynosiła ona oczekiwane przez nas efekty. – mówił rektor PWSZ, życząc sukcesów przyszłym biznesmenom.

-Bardzo aktywnie wspieramy środowisko akademickie, młodych ludzi w kontekście poszukiwania nowych rozwiązań. Taka osoba może wystartować na trzy sposoby. Głównym obszarem, który blokuje młode osoby w zakresie otwierania własnej działalności gospodarczej są źródła finansowania, czyli własne środki. Trzy obszary, w których młoda osoba może się poruszać to środki zgromadzone na koncie swoim lub rodziców. Druga opcja to kredyt w baku komercyjnym. Trzecią opcją są pożyczki unijne. Młody człowiek, który jest na ostatnim roku, bądź też jest absolwentem uczelni może dostać prawie 100 tysięcy złotych nisko oprocentowanej pożyczki unijnej, z wieloma elementami niestandardowymi dla typowego kredytu komercyjnego. Jest tutaj możliwość karencji, czy nawet umorzenia części pożyczki jeśli dana osoba utrzyma miejsce pracy, osoby skierowanej przez urząd pracy. Główną zaletą jest dostępność tej pożyczki. - mówił Tomasz Mielniczuk, kierujący zespołem marketingu regionalnego Banku Gospodarstwa Krajowego. Jak dodał celem takich spotkań jest zarażanie ideą przedsiębiorczości młodych osób.

Studenci mieli okazję wysłuchać prelekcji inspirującego lidera biznesu, dowiedzieć się, skąd pozyskiwać fundusze na otwarcie własnej działalności oraz wzięli udział w warsztacie rozwijającym kreatywność. O swoich początkach w biznesie opowiedział współzałożyciel kliniki dietetycznej Nutricus i firmy Sundose – zajmującej się zindywidualizowanymi suplementami diety, Michał Gołkiewicz. Mówił on o rozterkach jakie towarzyszą początkom działalności gospodarczej, jak również sukcesach i pomyłkach, z których wnioski pozwoliły mu dalej rozwijać swój biznes.

-Podczas konferencji i warsztatów wyposażyliśmy młodych ludzi w szereg niezbędnych narzędzi, które niewątpliwie ułatwią im start własnej firmy. Cieszymy się, że studenci tak pozytywnie ocenili spotkanie – podsumował wydarzenie Tomasz Mielniczuk z banku BGK.

Konferencja odbyła się 4 czerwca w auli PWSZ w Zamościu.

Galeria zdjęć

Menu- PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w ZamościuCardeaCreations - webdesign, grafika, strony www, sklepy internetowe

© 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

created by: Cardea Creations