PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu - bezpłatne studia licencjackie, bezpłatne studia inżynierskie, studia podyplomowe

IX Konkurs Języka Angielskiego rozstrzygnięty - PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

IX Konkurs Języka Angielskiego rozstrzygnięty

Mikołaj Janik z Zespołu Szkół Nr 2 w Hrubieszowie zwyciężył w IX Konkursie Języka Angielskiego, organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Zamościu. Okazał się on najlepszy spośród ponad 800 zgłoszonych do konkursu uczniów.

Spośród tego szerokiego grona do ścisłego finału, jaki odbył się w murach uczelni, zakwalifikowało się 33 osoby z najwyższymi wynikami z pierwszego etapu. Nad przebiegiem finału czuwali dr Monika Rajtak, dyrektor Instytutu Humanistycznego PWSZ w Zamościu, również wykładowca anglistyki oraz dr hab. Wojciech Nowicki, wykładowca na kierunku filologia angielska.

Podczas finału konkursu do zgromadzonych zwrócił się rektor PWSZ, prof. nadzw. dr hab. Andrzej Samborski:

- Jesteście najlepszymi z najlepszych. Miejsca w finale nikt z was nie otrzymał, tylko na nie sumiennie zapracował swoją nauką. Ten sukces to z pewnością również wynik współpracy tandemu nauczyciel-uczeń, dlatego słowa uznania należą się także waszym opiekunom. Dzięki temu możecie osiągać coraz lepsze wyniki. – mówił rektor PWSZ, zachęcając przy tym do podjęcia studiów w zamojskiej uczelni. Przy okazji finaliści Konkursu mogli obejrzeć nowy spot promujący PWSZ w Zamościu.

- Dziękuję, że przyjęliście państwo zaproszenie do udziału w naszym konkursie. Jeśli uznaliście, że jest on wyzwaniem i coś sprawiło wam trudność , to proszę potraktujcie to jako zachętę, aby dalej się uczyć, rozwijać. Zawsze jest coś nowego do odkrycia. Następne edycje tej imprezy będą na pewno równie ciekawym wyzwaniem. – mówiła do finalistów dr Monika Rajtak.

Zwycięzca tegorocznego Konkursu Języka Angielskiego został Mikołaj Janik z Zespołu Szkół Nr 2 w Hrubieszowie. W nagrodę otrzymał on smartfon. Drugie miejsce zdobył Kacper Kudach z I LO w Biłgoraju, dzięki czemu wygrał dysk zewnętrzny. Trzecie miejsce na podium należy do Gabrieli Olszowy z I LO w Biłgoraju. W nagrodę otrzymała ona powerbank.

- Od dziecka uczęszczałem na różnego rodzaju zajęcia pozalekcyjne związane z językiem angielskim i teraz mam tego wynik. Do udziału w Konkursie namówiła mnie moja nauczycielka języka angielskiego. Pomyślałem: „Czemu nie?”. Udało się. – powiedział Mikołaj po ogłoszeniu wyników.

Kolejne miejsca w Konkursie zajęli: 4. Kacper Węgor z ZS nr 2 w Hrubieszowie, 5. Tymon Gontarz z I LO w Zamościu, 6. ex-aequo: Patryk Obszański z RCEZ w Biłgoraju i Przemysław Lewandowski z I Społecznego LO w Zamościu, 8. Karol Dominik z I LO w Zamościu, 9. Maciej Skromak z I LO w Biłgoraju, 10. Michalina Puławska z I Społecznego LO w Zamościu.

Finał IX  Konkursu Języka Angielskiego odbył się w auli PWSZ przy ulicy Zamoyskiego.

 

 

dc

Galeria zdjęć

Menu- PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w ZamościuCardeaCreations - webdesign, grafika, strony www, sklepy internetowe

© 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

created by: Cardea Creations