PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu - bezpłatne studia licencjackie, bezpłatne studia inżynierskie, bezpłatne studia podyplomowe

Gra się do końca! PWSZ Zamość – Uniwersytet Medyczny Lublin 20:19 (10:10) - PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

Gra się do końca! PWSZ Zamość – Uniwersytet Medyczny Lublin 20:19 (10:10)

Solidny dreszczowiec zafundowali kibicom reprezentanci PWSZ Zamość w piłce ręcznej podczas spotkania  w ramach Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego. Na początku drugiej połowy przegrywali 10:14, by na dwie sekundy przed końcem zapewnić sobie zwycięstwo nad Uniwersytetem Medycznym Lublin.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i obfitowała w twardą, męską grę, w efekcie czego służby medyczne miały pełne ręce roboty. O tym, że w Zamościu nie ma miękkiej gry goście przekonali się boleśnie po przerwie. Po pierwszej części na tablicy widniał wynik 10:10. "Medycy" wykorzystali fakt, że na ławce dwie minuty kary odsiadywał jeden z podopiecznych Marcina Czerwonki oraz kilka prostych błędów zawodników PWSZ, dzięki czemu wyszli na prowadzenie 14:10. Wydawało się, że goście wygraną mają już w kieszeni. Zamościanie zaczęli gonić wynik i na minutę przed końcem remisowali już 18:18. Duża w tym zasługa bramkarza Rafała Bąka, który obronił pięć rzutów karnych i wygrał kilka pojedynków sam na sam oraz skutecznego w ataku Krzysztofa Bigosa. Na pół minuty przed końcem reprezentanci PWSZ odparli szturm gości i rozpoczęli akcję, którą wykończył Adrian Adamczuk. Tym samym studenci zamojskiej uczelni zanotowali kolejne zwycięstwo.

dc

Menu- PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu