UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu - bezpłatne studia licencjackie, bezpłatne studia inżynierskie, studia podyplomowe

Dorota Kozdrová - UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

Dorota Kozdrová

Dorota Kozdrová

„Po studiach podyplomowych jest się bardziej atrakcyjnym dla pracodawcy – wypróbowałam osobiście”

 

Czeszka Dorota Kozdrová jest jedną z osób, które ukończyły studia podyplomowe w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Zamościu. Według niej warto nieustannie podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. O szczegółach przeczytacie w poniższej rozmowie.

 

 

 

Skąd Pani pochodzi?

Pochodzę z Czeskiego Cieszyna – miasta granicznego położonego na Zaolziu w Republice Czeskiej.

 

 

Dlaczego kształci się Pani w Polsce?

Wybrałam drogę kształcenia w Polsce, ponieważ mam polskie korzenie i zawsze czułam głębszą więź właśnie z Polską. Ponadto uważam, że polskie uniwersytety prezentują wysoki poziom kształcenia i dysponują szeroką ofertą kierunków studiów czy też kursów, które przyciągają młodych, chłonnych wiedzy ludzi.

 

 

Skąd dowiedziała się Pani o PWSZ w Zamościu?

Najpierw ukończyłam studia licencjackie i magisterskie na kierunkach: pedagogika wczesnoszkolna oraz terapia pedagogiczna. O PWSZ dowiedziałam się od przyjaciółki ze studiów, która mieszka właśnie w Zamościu. To ona wyszukała ofertę studiów podyplomowych i zachęcała innych do zainteresowania się tą uczelnią.

 

 

Dlaczego wybrała Pani nauczanie języka angielskiego na poziomie wczesnoszkolnym?

Wybrałam właśnie ten kierunek, ponieważ jest on niejako uzupełnieniem mojego wykształcenia podstawowego, o którym wspomniałam powyżej. Uznałam, że na obecnym, trudnym dla młodego człowieka rynku pracy, zwłaszcza w szkolnictwie, mając w zanadrzu dodatkowe kwalifikacje, będzie mi łatwiej na starcie kariery zawodowej. Osobiście uważam także język angielski za bardzo atrakcyjny i przydatny, dlatego bardzo chętnie podjęłam dalsze kształcenie w tym kierunku.

 

 

Jakie są atuty studiów podyplomowych na kierunku nauczanie języka angielskiego na poziomie wczesnoszkolnym?

Atutem na pewno jest fakt, że po studiach podyplomowych jest się bardziej atrakcyjnym dla pracodawcy – wypróbowałam osobiście. Można poszerzyć swoje kwalifikacje zawodowe, bądź też uzupełnić dotychczasową wiedzę. Oprócz tego studia takie są świetnym sposobem na zawarcie nowych znajomości – mam tutaj na myśli nie tylko innych studentów, ale także wykładowców.

 

 

Dlaczego, według Pani, warto kontynuować kształcenie na studiach podyplomowych?

Na pewno warto kontynuować choćby ze względu na siebie, na swój rozwój osobisty. Nie można po prostu zasiedzieć się w miejscu. Stwierdzić, że już się wszystko wie, umie, rozumie. Takie myślenie to najkrótsza droga do szybkiego i skutecznego wypalenia zawodowego i osobistego.

 

 

Jakie są Pani dalsze plany?

Aktualnie mam nadzieję rozpocząć nowy rok szkolny w nowo zdobytej pracy i spełniać się w niej zawodowo. Poza tym, jeżeli mi tylko na to czas oraz finanse pozwolą, chciałabym niedługo znowu rozpocząć studia podyplomowe. Kto wie, może to będzie znowu PWSZ?

 

 

Rozmawiał Mateusz Sawczuk

 „Skafander. Bezpłatna Gazeta Akademicka” 2014, nr 8 (59), s. 4

Menu- UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w ZamościuCardeaCreations - webdesign, grafika, strony www, sklepy internetowe

© 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

created by: Cardea Creations