PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu - bezpłatne studia licencjackie, bezpłatne studia inżynierskie, bezpłatne studia podyplomowe

Cykl zajęć dla uczniów rozpoczęty - PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

Cykl zajęć dla uczniów rozpoczęty

Spotkania w ramach Uniwersytetu Pierwszego Wieku, a więc młodzieży ponadgimnazjalnej z wykładowcami PWSZ w Zamościu, na nowo zagościły w naszej uczelni oraz szkołach ponadgimnazjalnych. Pierwsze zajęcia w bieżącym roku akademickim odbyły się 20 listopada w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie. Wykład „Szczęście – warto o tym rozmawiać” wygłosiła dr Irena Kurzępa nauczyciel akademicki na kierunku pedagogika, natomiast „Wizerunek polityka – teatr i rzeczywistość” dr Justyna Misiągiewicz wykładowca na kierunku politologia. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas: I tb, II ta, II tb, II td, II te i III te wraz z nauczycielami p. Ewą Kozaczuk, p. Alicją Ryszkiewicz, p. Barbarą Żeromską, p. Beatą Tomaszczuk, p. Danielem Buchowieckim i p. Jarosławem Łabańskiem.

Kolejne spotkania z młodzieżą przeprowadzone zostały w poniedziałek, 23 listopada. Uczniowie klasy II technik mechanik z Zespołu Szkół nr 2 w Szczebrzeszynie wraz z nauczycielem p. Mariuszem Czochrą przyjechali do Zamościa, aby obejrzeć bogato wyposażone Laboratorium Tworzyw Sztucznych wchodzące w skład Centrum Badań i Transferu Technologii PWSZ w Zamościu. Podczas spotkania wykładowcy na kierunku mechanika i budowa maszyn dr inż. Bronisław Samujło oraz dr inż. Jarosław Bartnicki zaprezentowali m.in. maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz procesów wytłaczania i kształtowania folii.

Tego samego dnia, w zajęciach praktycznych z tańca, gier i zabaw ruchowych wzięli udział uczniowie zamojskiego „Ekonomika”. Zajęcia, które dla młodzieży ZSP nr 1 były przede wszystkim świetną zabawą przeprowadzili dr Marcin Bochenek i dr Paweł Wołosz wykładowcy z Instytutu Turystyki i Rekreacji PWSZ w Zamościu, a uczestniczyli w nich uczniowie klasy III et i II et wraz z nauczycielami p. Katarzyną Ważną i Moniką Wasilewską. Organizatorami spotkania byli p. Anna Rosa-Niemczuk i p. Łukasz Kołodziejczyk.

 

mgn

 

Galeria zdjęć

Menu- PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w ZamościuCardeaCreations - webdesign, grafika, strony www, sklepy internetowe

© 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

created by: Cardea Creations