UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu - bezpłatne studia licencjackie, bezpłatne studia inżynierskie, studia podyplomowe

„Cel to marzenie z datą realizacji” - UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

„Cel to marzenie z datą realizacji”

„Cel to marzenie z datą realizacji”
Co robi Chińczyk, który chce przejść 300 mil? Robi pierwszy krok! Wyznaczasz swój cel, wyznaczasz, czym jest dla ciebie sukces, i działasz! Tak mówił Artur Wiktor, podczas konferencji „Kreowanie postaw przedsiębiorczych”, zorganizowanej 20 listopada w Instytucie Przyrodniczo-Technicznym PWSZ w Zamościu przez nowo powstałe Studencie Koło Naukowe Przedsiębiorczości. Konferencja była wpisana w Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.
 
„Gwóźdź programu”, czyli Artur Wiktor, przybył do studentów aż z Krakowa, żeby opowiedzieć im o sposobach na biznes i na osiągnięcie sukcesu. Na co dzień zajmuje się marketingiem sieciowym, jest twórcą sześciu kursów internetowych w dziedzinie e-biznesu i specjalistą w edukacji finansowej. W swoim wystąpieniu, wzbogaconym prezentacją multimedialną, analizował plusy i minusy różnorakich form zarobkowania (praca na etacie, godziny nadliczbowe, freelancing, marketing bezpośredni). Podkreślał dużą wagę etyki niezależnie od wykonywanego zawodu i formy zatrudnienia. Według niego, człowieka sukcesu charakteryzują trzy cechy, w skrócie KKD: konsekwencja – jeśli obrało się cel, to nie można poddawać się przy pierwszej porażce lub przeszkodzie; koncentracja – trzeba koncentrować się na zadaniu, które jest do wykonania, i nie słuchać osób, które mówią, że to i tak nie wypali; działanie – codziennie trzeba robić choćby mały krok, który zbliża nas do osiągnięcia celu. – Czym różni się marzenie od celu? – pytał Artur Wiktor i odpowiadał: – Cel to marzenie z datą realizacji. Musicie dać swojemu celowi materialną datę, dzięki temu będziecie dążyć do tego, żeby go spełnić.
 
Oprócz zaproszonego gościa swoje prezentacje miały także osoby ze Studenckiego Koła Naukowego Przedsiębiorczości. Dla licznej i zainteresowanej widowni swoje wystąpienia przygotowali: Piotr Gacman „ Światowy tydzień przedsiębiorczości”, Ireneusz Grzesiuk „Promowanie przedsiębiorczości wśród studentów”, Alina Volyanyuk „Co to jest przedsiębiorczość?”, Ewelina Ciastoch „Zagrożenia dla współczesnej przedsiębiorczości”, Witalij Bilanyuk „Postawa przedsiębiorcza” oraz Daniel Łój „Organizacje wspierające przedsiębiorczość”.
 
Studenckie Koło Naukowe Przedsiębiorczości powstało na początku listopada i od razu zabrało się do aktywnego działania, poprzez zorganizowanie w krótkim czasie konferencji studenckiej. Opiekunem Koła jest dr inż. Maria Kierepka, wykładowca przedmiotów z zakresu ekonomii, marketingu i zarządzania. Do wstąpienia w szeregi Koła zachęca wszystkich studentów jego przewodniczący Piotr Gacman: – Nasze Koło ma za zadanie m.in. pobudzenie ludzi do działania, naukę podstaw przedsiębiorczości, wykazanie aktywności. Trzeba mieć na uwadze to, że każdy student, który skończy uczelnię, musi sobie radzić, znaleźć pomysł na siebie. Każdy zechce rozpocząć pracę, więc zachowania przedsiębiorcze są bardzo wskazane, żeby zareklamować siebie u pracodawcy, zdobyć godne miejsce zatrudnienia i zrealizować swój cel. Będziemy organizować szkolenia dotyczące rozpoczęcia działalności gospodarczej, będziemy zapraszać przedsiębiorców, którzy osiągnęli sukces zawodowy, i te właśnie osoby wskażą nam drogę, jak należy postępować, aby ten sukces osiągnąć. Jest bardzo wiele profitów, wynikających z należenia do Koła, m.in. można uzyskać punkty do stypendium. Najważniejsze jest jednak to, że można zdobyć doświadczenie życiowe, ogładę w biznesie, poznać etykę biznesową i pracować na swój rozwój osobisty. Na tym będziemy się skupiać.
 
ms

Galeria zdjęć

Menu- UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w ZamościuCardeaCreations - webdesign, grafika, strony www, sklepy internetowe

© 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

created by: Cardea Creations