PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu - bezpłatne studia licencjackie, bezpłatne studia inżynierskie, bezpłatne studia podyplomowe

Agata znów najsilniejsza w Polsce ! - PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

Agata znów najsilniejsza w Polsce !

W dniach 4-6.05.2018 r. w Katowicach odbyły Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym klasycznym. W mistrzostwach uczestniczyli reprezentanci większości wyższych uczelni Polski, startujący w różnych kategoriach wagowych kobiet i mężczyzn. Trójbój siłowy klasyczny jest najbardziej dynamicznie rozwijającą się dyscypliną wśród sportów akademickich.

Moda na siłownię i fitness przyciąga ogromne rzesze studentów, co w rezultacie przynosi bardzo dużą konkurencję w zawodach rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej. W tym roku na AMP nasza Uczelnia wysłała czteroosobową reprezentację. W najwyższej kategorii (+ 84 kg) złoty medal zdobyła Agata Sałamacha, która nie po raz pierwszy okazała się najsilniejszą studentką w Polsce!

Pozostali reprezentanci PWSZ w Zamościu w swoich kategoriach zajęli:  Krystian Niedźwiedź - X miejsce oraz Agnieszka Kuczmaszewska i Elżbieta Bielak - XIII miejsca. Dziewczyny na co dzień są zawodniczkami podnoszenia ciężarów w Agros Zamość (trener Andrzej Gaweł), natomiast Krystian uprawia sporty siłowe na poziomie amatorskim.

Gratulacje !!!
K.O.

Galeria zdjęć

Menu- PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w ZamościuCardeaCreations - webdesign, grafika, strony www, sklepy internetowe

© 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

created by: Cardea Creations