UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu - bezpłatne studia licencjackie, bezpłatne studia inżynierskie, studia podyplomowe

415. rocznica inauguracji Akademii Zamojskiej - UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

415. rocznica inauguracji Akademii Zamojskiej

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Zamościu i Narodowy Uniwersytet „Akademia Ostrogska” wspólnie uczczą 415-lecie inauguracji Akademii Zamojskiej, która odbyła się 15 marca 1595 r. Z tej okazji w marcu 2010 roku w Zamościu odbędzie się sesja naukowa.
Współpraca podjęta przez te dwie uczelnie, jak i temat sesji naukowej nie jest przypadkowy. Od momentu powstania Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu, władze Uczelni czynią starania, aby była ona spadkobiercą najlepszych tradycji akademickich Akademii Zamojskiej. Natomiast Narodowy Uniwersytet w Ostrogu włączył się w organizację sesji naukowej, nie tylko ze względu na współpracę z PWSZ, ale także w nawiązaniu do Akademii Ostrogskiej, która była pierwszą szkołą wyższą na Ukrainie (lata 1576-1640) i funkcjonowała w okresie działalności Akademii Zamojskiej.
PWSZ w Zamościu i Narodowy Uniwersytet „Akademia Ostrogska” dołożą wszelkich starań, aby sesja naukowa z okazji 415-lecia inauguracji Akademii Zamojskiej, była jednym z najważniejszych wydarzeń uświetniających rocznicę.

Menu- UPZ - Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w ZamościuCardeaCreations - webdesign, grafika, strony www, sklepy internetowe

© 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

created by: Cardea Creations